^Powrót na górę

1,5% dla Stowarzyszenia

Nasze Stowarzyszenie ma status
Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)
,

dlatego 1,5% podatku za 2023 rok możecie Państwo przekazać na rzecz naszego stowarzyszenia wpisując w formularzu PIT nasz
nr KRS: 0000365581
i w polu Cel szczegółowy 1,5%
nazwę Stowarzyszenia.

 

 

W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy za Wasze wsparcie.

W dniu 14.06.2017r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 pojechali na wycieczkę do bardzo bajkowego miejsca. Niedaleko od Łodzi, we Florentynowie,znajduje się Dolina Skrzatów. Tą zieloną krainą opiekują się: Pan Skrzatolog (miły pan w czerwonej skrzaciej czapeczce) i Wiedźma Marta.

Tuż za bramą wejściową rozciąga się tajemniczy świat, w którym można spotkać maleńkie domki i ich mieszkańców, kręte tunele, szałasy i lepianki. Pan Skrzatolog snuł bajkowe opowieści o życiu małych, pracowitych stworków kochających przyrodę. Mówił o tym, jak ważny jest szacunek do otaczającej nas natury.

Wiedźma Marta, na zajęciach warsztatowych, pokazała jak zrobić lalki motanki z kolorowych skrawków tkanin. Każde dziecko zabrało swoją pracę do domu.

Na koniec, zadowoleni i zrelaksowani zasiedliśmy do wspólnego posiłku.

W drodze powrotnej do szkoły wspominaliśmy nasze wrażenia z wycieczki. Pobyt we Florentynowie sprawił nam wiele przyjemności i był możliwy dzięki finansowemu wsparciu ze strony Stowarzyszenia „Mniej Więcej”.

Jeśli wy też chcecie podejrzeć życie skrzatów, zapraszamy do galerii zdjęć smiley.

Copyright © 2013. SMW  Rights Reserved.