^Powrót na górę

1,5% dla Stowarzyszenia

Nasze Stowarzyszenie ma status
Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)
,

dlatego 1,5% podatku za 2023 rok możecie Państwo przekazać na rzecz naszego stowarzyszenia wpisując w formularzu PIT nasz
nr KRS: 0000365581
i w polu Cel szczegółowy 1,5%
nazwę Stowarzyszenia.

 

 

W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy za Wasze wsparcie.

Integracyjny Festiwal Piosenki o Łodzi i Regionie to impreza z tradycjami. Traktujemy ją bardzo odświętnie i jak na święta, czekamy na nią cały rok. W tym roku spotkaliśmy się już po raz siódmy, a hasło przewodnie brzmiało: „Łódź wielokulturowa od kuchni”. Jak zwykle, zaprosiliśmy do wspólnej zabawy szkoły masowe, specjalne i przedszkola. Zgodnie z hasłem, oprócz regulaminowych piosenek konkursowych, poznaliśmy smaki regionu łódzkiego. Pamiętamy przecież, że Łódź to miasto o bogatej, wielokulturowej tradycji, także kulinarnej. Rodzimą kuchnię reprezentowała zalewajka, niemiecką – modra kapusta z rodzynkami i jabłkami, żydowską – ciasteczka z migdałami, a rosyjską - herbata parzona w rosyjskim samowarze. Podczas festiwalu można było obejrzeć wystawę fotograficzną upamiętniającą nasze występy sprzed roku. Jury festiwalu znów miało problem z przyznaniem pierwszego miejsca, więc tradycji stało się zadość – wszyscy wygrali i dostali równie fajne nagrody. Następny festiwal za rok!

 

Festiwal przygotowali członkowie naszego Stowarzyszenia: Jolanta Saciuk, Wojciech Matusiak, Jolanta Ozimek, Agnieszka Doniec i Julia Kulesza.


Copyright © 2013. SMW  Rights Reserved.