^Powrót na górę

1,5% dla Stowarzyszenia

Nasze Stowarzyszenie ma status
Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)
,

dlatego 1,5% podatku za 2023 rok możecie Państwo przekazać na rzecz naszego stowarzyszenia wpisując w formularzu PIT nasz
nr KRS: 0000365581
i w polu Cel szczegółowy 1,5%
nazwę Stowarzyszenia.

 

 

W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy za Wasze wsparcie.

To już jubileuszowy, X Integracyjny Festiwal Piosenki o Łodzi i Regionie, którego gospodarzami jest Zespół Szkół Specjalnych nr 5 przy ul. Plantowej. Festiwal co roku gra i śpiewa pod innym hasłem przewodnim, dziesiąty bawił się pod hasłem „Bajkowa Łódź Filmowa”. Uczestnikami imprezy, jak zawsze, byli uczniowie łódzkich szkół specjalnych i ogólnodostępnych na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, uczniowie ośrodków szkolno - wychowawczych oraz maluchy z Plantusiowego Przedszkola przy Zespole Szkół Specjalnych nr 5. Tradycyjnie byli też goście z regionu łódzkiego - placówki z Buczka, Białej i Konstantynowa.

Festiwal otworzyły konkursowe występy wokalne. Placówki zaprezentowały piosenki z bajek, które wyprodukował łódzki Se-ma-for. Gospodarze imprezy zaśpiewali piosenkę z ostatniej produkcji Se-ma-fora  - „Parauszek i przyjaciele”. Pozostali artyści zaśpiewali piosenki z bajek Se-ma-fora, które pamiętają nawet dorośli, to znane dzieciom na całym świecie „Przygody Misia Koralgola”, „Miś Uszatek” i „Muminki”.

W trakcie festiwalu specjalny gość z Se-ma-fora, Lubica Ignaciuk poprowadziła warsztaty, podczas których dzieci zobaczyły oryginalne lalki z bajki „Parauszek i przyjaciele”. Uczestnicy warsztatów  poznali tajemnicę trudnej sztuki animacji, dowiedzieli się, jakim sposobem lalki ożywają w bajce oraz jak dużo wysiłku kosztuje stworzenie jednego, 10 - minutowego odcinka. Dzieci miały mnóstwo pytań do pani prowadzącej warsztaty. Ile ubrań ma Parauszek? Czy można go przebierać?  - Niestety nie, ubranko jest przyszyte na stałe, więc kiedy Parauszek musi w bajce zmienić ubranie to zastępuje go sobowtór – oznajmiła zaskoczonym dzieciom Lubica Ignaciuk. - Animacja uszkadza lalkę, dlatego w każdym odcinku występuje nowy Parauszek, odtworzony przez pracowników Se-ma-fora z najdrobniejszymi szczegółami.

Werdykt ogłosiła Anna Burdyka, dyrektorka Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 – Wszystkie dzieci pięknie występowały i jak co roku wszystkim przyznajemy I miejsce.

Dzięki sponsorom uczestnicy imprezy otrzymali ciekawe nagrody: albumy, płyty z bajkami, mapki Łodzi i maskotki – bociany, które sprawiły dzieciom najwięcej radości.

Stowarzyszenie Mniej Więcej pozyskało sponsora – Grupę Atlas. Firma podarowała upominki dla uczestników imprezy.

Copyright © 2013. SMW  Rights Reserved.